Hayatına farklı başlayan veya hayatının geri kalanını farklı şekilde sürdürmek zorunda olan bireylerin, sosyal, toplumsal ve bireysel ortamlarında yaşam kalitelerini artıracak rehabilitasyon ve eğitim programlarının yürütülmesi ve hayata geçirilmesi başlıca amacımızdır.

Öğrencilerimizin kendilerine güvenen, mutlu bireyler olarak yetişmelerine olanak sağlamak, günlük yaşamında kimseye ihtiyaç duymadan ya da minimal destek alarak hayatına devam etmesi için çalışmaktayız.

Hakkımızda

Özel Kırklareli Özel Can Dostum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 2007 yılında Kırklareli ilinde hizmete başlamıştır. Kurucuları Ali Dutoğlu ve Gülümser Dutoğlu dur. Kurum Kırklareli ilinde açılan ilk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’dir. Karacaibrahim Mahallesi, Meşe Sokak mevkiinde hizmete başlamıştır.

Amacımız

Kurumumuz Zihinsel yetersizliği olan bireylere seanslı özel eğitim ve rehabilitasyon hizmeti vermek için kurulmuştur. Kurum kurulduğu günden bugüne kadar verdiği hizmetin kalitesinden hiç ödün vermemiş, her zaman tutarlı hedefleri olan politikalarla hizmet vermiştir. Kurumun hedefleri her zaman uzun vadeli, geleceğe dönük çalışmalardır. Kurum kurucuları her zaman hizmet alanların beklentilerini(toplumun beklentilerini), ekonomik beklentilerden üstün görerek,hizmet politikalarını bu doğrultuda belirlemişlerdir. Kurumun kazanımları yatırıma dönüşmüş, merkezin kapasitesi, hizmet çeşitliliği, kullanılan materyaller sürekli yenilenmiş ve geliştirilmiştir.